Afrykański bęben djembe. Perkusja dla początkujących

Do kategorii perkusji zalicza się szeroką paletę instrumentów, które mogą posiadać różne formy. To także instrumenty tradycyjne jak wywodzący się z Afryki bęben djembe. Ze względu na swoją prostą konstrukcję oraz łatwą naukę gry jest on szczególnie polecany dla początkujących.

Skąd wywodzi się djembe?

Tradycyjne bębny tego typu zostały stworzone w Afryce. Sama nazwa tego typu instrumentu pochodzi od języka ludu Bambara, a dokładnie od wyrażenia „Anke djé, anke bé”, które może być tłumaczone jako „zgromadźmy się razem w pokoju”.

Jak wygląda bęben djembe?

Ten tradycyjny instrument perkusyjny wykonany jest z jednego kawałka rzeźbionego drewna, na które naciąga się kozią lub bawolą skórę z użyciem systemu sznurów.

Dzisiaj bębny djembe produkowane są również z tworzyw sztucznych i wykańczane są śrubami zamiast sznurów.

Do wyboru są różne wielkości bębnów – poza tymi dużymi, pełnowymiarowymi, można także zdecydować się na kupno mniejszych, które są wyposażone w sznury na ciało, dlatego nadają się do grania podczas marszu.

Jak nauczyć się grać na bębnie djembe?

Nauka gry na tym instrumencie nie jest skomplikowana. Można zrobić to samodzielnie, ale także organizowane są różne kursy i warsztaty, podczas których początkujący mogą dowiedzieć się, jak zacząć grać na tym instrumencie.

Własny bęben djembe można zakupić w dobrych sklepach muzycznych specjalizujących się w sprzedaży instrumentów tradycyjnych – etnicznych. Sklepy te realizują również zamówienia przez internet z dostawą do klienta.

Bębny Djembe dostępne na DrumCenter.pl.