eroizm

Eroizm – skąd wzięła się jego popularność?

„Eroizm” to album muzyczny wydany w 2021 roku przez artystę Ero. W mgnieniu oka zyskał on pochlebne opinie wśród miłośników polskiego rapu i stał się synonimem nowoczesnego spojrzenia na hip-hop. Kapitalnie łączy on w sobie oldschoolowy oraz innowacyjny styl, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla fanów różnych odmian rapu. 

„Eroizm” – co warto wiedzieć o tym albumie?

eroizm

Ero, czyli właściwie Michał Gabriel Czajkowski, do tego momentu wydał dwa albumy solowe. Jego pierwszym dziełem był „Elwis Picasso”, opublikowany w 2019 roku, jednak największą popularność zdobyła druga płyta, a więc „Eroizm”. Została ona wydana przez Def Jam Recordings Poland i bardzo szybko pokryła się złotem. Na albumie tym można znaleźć aż 17 piosenek artysty, wśród których szczególną renomę zyskało „Intro”, „Filozofia”, „Moja Droga”, „Skit” czy „Mam Tylko”. Poszczególne utwory są opowieścią o życiu artysty, opowiadają o jego zawirowaniach oraz doświadczeniach, które pomogły w ukształtowaniu jego osobowości. Dzięki temu „Eroizm” dostępny tutaj jest doceniany przez osoby, które są miłośnikami rapu z głębokim i wyrazistym przekazem. 

„Eroizm” – kto przyczynił się do jego powstania?

Pomimo że „Eroizm” to album solowy, to i tak możemy zaobserwować na nim featy innych popularnych artystów. Choć główną rolę w powstaniu dzieła odegrał sam Ero, to spore znacznie w odbiorze płyty miał również fakt, że wystąpili na niej tacy piosenkarze jak Paluch, Włodi, DonGURALesko czy Małach. Dzięki sporej liczbie renomowanych artystów płyta „Erozim” trafiła do szerokiego grona odbiorców i bardzo szybko odniosła imponujący sukces. Jest ona bowiem idealnym połączeniem oldschoolowych raperów, którzy do swoich utworów wprowadzają nutę nowoczesności.