Jak często stroić swoją perkusję?

Strojenie perkusji to bardzo ważna czynność dla każdego perkusisty. Musimy bowiem pamiętać, że od tego jak dobrze poradzimy sobie z tym zadaniem, a także jak dobrze poznamy nasz instrument będzie zależało, jaki dźwięk będziemy w stanie z niej wydobyć. Jest to bardzo istotne i z pewnością warto się tego nauczyć. 

Jak często to robić?

Wszystko zależy od tego jaki zestaw posiadamy, bo te lepszej jakości mają śruby o wiele mniej narażone na poluzowania śrub, a co za tym idzie pogorszenia jakości dźwięku. Ważna jest także częstotliwość gry, która także pogarsza jakość dźwięku. Czym częściej bowiem gramy tym częściej nasz instrument będzie wymagał strojenia i o tym należy pamiętać. Każdy perkusista jak pozna swój instrument będzie z czasem wiedział, co ile należeć będzie go stroić, aby nadal dźwięk był bez zarzutu. 

Od czego zacząć?

Warto pamiętać, że najlepiej strojenie perkusji zaczynać od przykręcenia śrub odpowiedzialnych za wysokie dźwięki, a później te niskie, które są ściśle związane z jakością i czystością dźwięku. Musimy to robić tak długo, aż stwierdzimy, że dźwięk jest dokładnie taki jakbyśmy tego chcieli. Należy także kupić wkładki na śruby, które szczególnie w tańszych zestawach, pozwalają wyeliminować częste luzowanie się śrub i w efekcie strun. To wiele ułatwia i z pewnością warto o tym rozwiązaniu pomyśleć. Szczególnie wtedy, kiedy gramy często i musimy co chwile stroić perkusję, bo struny luzują się nadmiernie. Nakładki na śruby kupione w sklepie muzycznym, mogą znacznie problem zminimalizować.

Stroiki perkusyjne dostępne na DrumCenter.pl.