Jak technologia wpływa na sztukę współczesną?

Jak technologia wpływa na sztukę współczesną?

Tempo w jakim rozwija się technologia jest naprawdę zawrotne. Ma to wpływ na niemal każdą dziedzinę życia. Ludzie poruszają się elektrycznymi hulajnogami, w domach mają ogrzewanie podłogowe, a kawę piją z najwyższej jakości ekspresów. Rozwój technologiczny ma również ogromny wpływ na kulturę.

Jak technologia wpływa na sztukę współczesną?

Technologia pozwala kinematografii na kręcenie filmów o coraz lepszych parametrach technicznych, obrazie i dźwięku. Sztuką jest już nie tylko malowanie obrazów na płótnie, ale również tworzenie grafik do gier komputerowych. Również w muzyce odnaleźć można coraz to ciekawsze nowinki. Jednak mimo tak dużego rozwoju technologii, dusza ludzka tęskni za niektórymi rozwiązaniami bardziej starodawnymi. Niektórzy nigdy nie zamienią papierowych książek na czytniki e-booków, a zamiast włączać wieczorem muzykę przez Bluetooth, sięgną po winyle.

Gdzie kupić płyty winylowe?

Gdzie kupić płyty winylowe?

W obecnych czasach płyty winylowe przeżywają prawdziwy renesans. W wielu domach pojawia się gramofon, z którego dzieci słuchają bajek, a rodzice ze łzami wzruszenia puszczają kawałki ulubionych kapel ze swojej młodości – Queen, Led Zeppelin, Perfekt. Nie da się ukryć, że zakup winylów nie jest już tak trudny jak kilka lat temu. W każdym większym mieście znajduje się sklep muzyczny z płytami gramofonowymi, można je z powodzeniem znaleźć również on-line. Oczywiście, najczęściej są to reprodukcje. Ciężko jest znaleźć oryginały z lat 70-80, a jak już się do udaje, okazuje się, że są one bardzo drogie.