mata płyta

Mata Płyta – nowe doznania muzyczne

Mata Płyta

Prawdziwy fenomen na rynku muzycznym. Jednak na początku warto wspomnieć, ze Mata działa w kilku gatunkach muzycznych takich jak: trap, rap, pop oraz hip-hop. Nagrał dwa albumy pod tytułem: 100 dni do matury oraz Młody Matczak. Matczak jest artystą młodego pokolenia, który w mocny, nietuzinkowy, a często wulgarny sposób próbuje się rozprawić z zastaną rzeczywistością. W jego twórczości słychać bunt wobec systemu, z którym się nie zgadza. Na nowej płycie Maty znajduje się 21 utworów takich jak: Szmata, patoreakcja, Papuga czy Skute Bobo. To płyta, która przykuwa uwagę swoim brzmieniem, a także oryginalnym wokalem i ścieżką dźwiękową. Płyta Mata powstała przy współpracy z takimi artystami jak white 2115 oraz Malik Montana.

Kim jest Mata? 

Mata jest to Michał Matczak pochodzący z Wrocławia artysta młodego pokolenia. Zasłynął z tworzenia nietuzinkowych tekstów, a także wykonywania ich w gatunku rapu. Współpracował z wieloma słynnymi raperami między innymi: White 2115, Young Leosia, Żabson, Białas czy Taco Hemingway. Michał Matczak o pseudonimie Mata założył grupę muzyczną Gombao 33.

Mata – artysta młodego pokolenia

Warto dodać, że artysta w 2023 roku wydał kolejny krążek, który ukazał się w bardzo symboliczną datę: 26 maja czyli w Dzień Matki. Krążek zawiera 13 interesujących kawałków, dzięki którym wywołał pozytywne odczucia wśród swoich fanów, a także na polskiej scenie muzycznej. Na krążku można znaleźć między innymi takie utwory jak: Elektryczne Krzesło, Płyta nie siada oraz Kryształowa kula.

Jak można zauważyć Mata to artysta młodego pokolenia, który rozkochał się, a także swoich fanów w nowych brzmieniach z pogranicza hip-hopu oraz rapu.