Nauka gry na perkusji u malucha

Bardzo wielu rodziców marzy o tym, by ich dzieci rozpoczęły karierę muzyczną. Wydaje im się, że jest to prosta droga do sławy i zarabiania sporych pieniędzy w przyszłości. Tymczasem droga od amatora do zostania profesjonalnym muzykiem bywa bardzo trudna i skomplikowana, wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, mnóstwa wyrzeczeń oraz ogromu pracy włożonej w godziny ćwiczeń. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o grę na perkusji.

Szkoła muzyczna zawsze jest dobrym rozwiązaniem?

Gra na perkusji, tak samo jak każdy inny gatunek muzyki, nauczania jest w specjalnych klasach szkoły muzycznej. Bardzo wielu rodziców zapisuje do nich swoje dzieci, mając nadzieję, że edukacja muzyczna w krótkim czasie uczyni z nich profesjonalistów. Prawda jest jednak taka, że rodzice powinni trzeźwym okiem spojrzeć na swoją pociechę i zainteresować się tym, czy w ogóle przejawia ona talent muzyczny oraz – co najważniejsze – czy ją także satysfakcjonuje taka droga edukacji. Nie ma sensu zmuszanie dziecka na siłę, by zajęło się grą na perkusji, jeśli ono tego zwyczajnie nie czuje.

Nauka gry na perkusji – czy od razu trzeba kupować instrumenty?

Rodzice powinni wiedzieć, że zainteresowania ich dzieci czasem potrafią być zmienne jak chorągiewka na wietrze, dlatego zdecydowanie warto się wstrzymać przed zakupieniem pierwszych instrumentów perkusyjnych. Może bowiem okazać się, że chęć i zapał do gry minie równie szybko, jak się pojawił, a rodzice zostaną wtedy z niepotrzebnym zestawem, który czasem bardzo ciężko jest spieniężyć. Dla początkujących perkusistów w sklepach muzycznych znaleźć można specjalne pałeczki i pady, na których maluch może ćwiczyć swoje pierwsze uderzenia.