Ręczne myjki do płyt winylowych - tanio i skutecznie

Ręczne myjki do płyt winylowych – tanio i skutecznie

Płyty winylowe ze względu na swoją specyficzną budowę i obecność rowków, są nośnikami muzycznymi, które należy pielęgnować z należytą dbałością. We wspomnianych podłużnych kanalikach zbierają się: kurz, pył, drobinki tłuszczu (z naszych palców) oraz inne zanieczyszczenia.

Jednym ze skutecznych sposobów radzenia sobie z tego typu zabrudzeniami jest ręczna myjka do płyt winylowych. Jak działa i dlaczego przynosi oczekiwane rezultaty?

Jak wygląda i działa ręczna myjka?

Ręczna myjka do płyt winylowych to proste urządzenie z zagłębieniem zabudowanym z dwóch stron. Zagłębienie to zwane również wanienką wyposażone jest w szczotki myjące. Przed przystąpieniem do czyszczenia płyty wanienkę napełnia się specjalnym płynem. Następnie umieszcza się w niej brudną płytę. Korbą zlokalizowaną po jednej stronie zabudowy kręci się kilka razy w jedną i kilka razy w drugą stronę. W ten sposób winyl się obraca, a szczotki „robią” swoje. Sprawdź polecaną na: https://winylownia.pl/pl/products/myjka-do-plyt-winylowych-knosti-z-plynem-51450.html

Jak wygląda i działa ręczna myjka?

Dlaczego ręczne myjki do winyli są skuteczne?

Ten niedrogi sposób doprowadzania płyt winylowych do ich pierwotnego stanu uchodzi w świecie muzycznym za jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań. Dlaczego? Włosie szczotki może dotrzeć do najtrudniej dostępnych zakamarków płyty, ponieważ jest ona wprawiana w ruch obrotowy. Płyta jest więc czyszczona dużo dokładniej, aniżeli w przypadku mycia ręcznego. Również label jest skutecznie chroniony, podczas usuwania brudu mocowanie na płytę umożliwia bowiem przykrycie go. Co więcej, metoda ta nie wymaga od nas dużych nakładów pieniężnych, co stanowi duży atut.