Słuchawki wygłuszające dla perkusistów

Gra na instrumentach jest niesamowicie rozwijająca i dająca dużo satysfakcji i radości. Warto nauczyć się grać jeśli ma się taką możliwość. Trzeba jednak pamiętać, że jest się narażonym na ciągły hałas. Oczywiście nie w przypadku wszystkich instrumentów będzie on tak samo uciążliwy. Osoby grające na perkusji na przykład są szczególnie narażeni na głośne i różnorodne dźwięki. Patrząc na rozbudowany zestaw perkusyjny można się już domyślić jak potrafi być hałaśliwy. Dlatego właśnie perkusiści szukają często sposobów na wygłuszenie dźwięków. Jednym z nich są słuchawki wygłuszające dla perkusistów.

Naukę gry na instrumencie rozpoczynają często małe dzieci, nawet trzyletnie. W tym wieku jeszcze ich słuch jest nierozwinięty i nadmierny hałas może źle wpływać na słuch w przyszłości. Dla dzieci i dla osób, które ciągle trenują zaleca się słuchawki aktywne, które posiadają system do wygłuszania uciążliwych dźwięków. Na rynku jest jeszcze jeden rodzaj słuchawek wygłuszających dla perkusistów. Słuchawki pasywne. Różnią się one od tych pierwszych tym, że posiadają materiały wygłuszające, a nie specjalny system. Są zatem mniej skuteczne. Dla wprawionych perkusistów, z dojrzałym słuchem wystarczą.

Na co jeszcze perkusiści zwracają uwagę przy wyborze słuchawek? Czy wolą douszne czy nauszne. Tutaj chodzi w grę kwestia wygody i skuteczności. Można wybrać słuchawki douszne skuteczniejsze niż nauszne i na odwrót. Wszystko zależy od jakości ich wykonania i od tego, jak mocne dźwięki potrafią wygłuszyć.