Nieświadomie można sprawić, że marakasy drewniane będą pierwszym instrumentem małego dziecka. Z początku delikatne, a potem pewne potrząsanie drewnianymi grzechotkami może być pierwszym spotkaniem z muzyką i poczuciem rytmu. Ten rodzaj instrumentu nie zawsze jest brany na poważnie, jednak jego dźwięki są bardzo oryginalne i znacznie podkreślają walory danego utworu.
Czym są?
Marakasy drewniane są instrumentami perkusyjnymi. Wywodzą się z Afryki i początkowo produkowane były z tykwy. Ich masową produkcją zajmowały się głównie afrykańskie kobiety. One to również najczęściej z nich korzystały jak także dawały do zabawy swoim dzieciom. Fakt ten przyjął się do dzisiaj, bowiem i w dzisiejszych czasach drewniane marakasy są bardzo często kupowane i prezentowane małym dzieciom jako ich pierwszy instrument.
Dzisiaj wykonane są one z drewna, z orzecha lub z dyni. Wewnątrz grzechotek znajdują się małe kamyczki lub dobrze wysuszone pestki od konkretnych owoców lub warzyw.
Dlaczego warto się nimi zainteresować?
Marakasy drewniane w kulturze rozprzestrzeniły się bardzo szybko od Afryki po Indian peruwiańskich, którzy bardzo często wykorzystywali i wykorzystują je w swoich utworach ludowych. W naszej pop kulturze grzechoczą nimi nie tylko małe dzieci, ale i profesjonalni muzycy, którzy wykorzystują w popularnych i rozrywkowych, a nawet rockowych utworach ich ciekawe brzmienie.
Są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie znajduje się rytm, który trzeba podkreślić. Różnorodność ich dźwięków potrafi ubarwić i uatrakcyjnić każdy utwór.
Marakasy drewniane dostępne na https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/marakasy-882.html