Muzyka z duszą, czyli jazz

Muzyka z duszą, czyli jazz

Jeszcze dwadzieścia lat temu nikomu chyba nie przyszło do głowy, że znów zaczniemy słuchać winyle, a małe, srebrne i zgrabne krążki płyt CD zostaną znów zastąpione wielkimi i pokaźnych kształtów czarnymi płytami z winylu.

Muzyka jazz na płytach winylowych

W tej chwili z adapteru możemy posłuchać właściwie każdego gatunku muzyki. Oczywiście nie ma się co dziwić, że największą popularnością cieszą się te gatunki, które zaczynały właśnie od płyt winylowych, bo płyt CD zwyczajnie jeszcze wtedy nie było. Jednym z takich gatunków jest właśnie jazz i jego najwięksi światowi wykonawcy. Jak to prawdziwi fani określają – jazz to muzyka z duszą, która nie ma sobie równych.

Muzyka jazz na płytach winylowych

Gatunek ten łączy w sobie muzykę rozrywkową, artystyczną, a nawet ludową, a powstał około 1900 roku w Nowym Orleanie. Pozwala on na znaczną dozę improwizacji, dlatego szczególnie upodobali sobie go artyści, którzy grają ze słuchu. Każdy występ jest jedyny w swoim rodzaju.

Posłuchaj jazzu na winylu

Płyta gramofonowa to idealny nośnik dla tego rodzaju muzyki. Zdecydowanie dużo łatwiej oddać klimat tego wyjątkowego i szczególnego gatunku. Jazz LP to możliwość posłuchania największych światowych twórców tej muzyki, która ma także swoich przedstawicieli w Polsce. Nie pozostaje więc nic innego, jak włączyć i posłuchać czarnego brzmienia jazzu, który trudno przystawiać i porównywać z innymi gatunkami. To zdecydowania uczta dla każdego konesera, który ma wymagania nie tylko co do gatunku, ale również i brzmienia samej muzyki zapisanej na odpowiednim nośniku.