płyta winylowa the beatles

Czy płyta winylowa The Beatles to dobry pomysł na prezent?

Fanów legendarnego zespołu The Beatles z pewnością nie brakuje. Pomimo że zakończył działalność prawie 50 lat temu to nadal jest jedną z najczęściej słuchanych grup na świecie. Czy płyta winylowa The Beatles to świetny pomysł na prezent świąteczny lub urodzinowy? 

Świetny pomysł dla fanów 

The Beatles płyta winylowa jako prezent może być świetnym pomysłem, ale z pewnością nie jest dla każdego. Wiele zależy od tego, jakiego gatunku słucha dana osoba. Jeśli lubi muzykę rockową lub popową jest duża szansa, że pokocha melodie zespołu. W przypadku, gdy słucha bardziej nowoczesnych i eksperymentalnych rytmów – styl zespołu może wydawać się komuś podstarzały. Najczęściej dobrze zna się gust przyjaciela lub członka rodziny, dlatego można wyczuć czy płyta winylowa the Beatles pasuje do reszty jego kolekcji.

Jaka płyta winylowa the Beatles jest najlepsza? 

Wśród fanów the Beatles od zawsze trwają spory o to, który album jest ich najlepszym. Najczęściej wymienia się takie wydawnictwa jak: 

płyta the beatles
  • Help!
  • Rubber Soul
  • Revolver
  • Sgt. Pepper’s Lonely Heart Club Band
  • White Album
  • Abbey Road

W zasadzie każda z nich gwarantuje wiele niezapomnianych melodii, które nucą ludzie z całego świata. Karierę zespołu można podzielić w zasadzie na dwa okresy. W przypadku dwóch pierwszych wymienionych albumów jest to etap piosenkowy, nastawiony na pop. The Beatles płyta winylowa może być jednak bardziej ambitna, o czym świadczy późniejsza kariera zespołu. Ostatnie płyty zespołu były inspiracją dla wielu późniejszych zespołów i jako jedne z pierwszych były albumami koncepcyjnymi.