wyprzedaż płyt winylowych

Wyprzedaż płyt winylowych, czyli jak tanio kupować winyle?

W ostatnich latach winyle wróciły do łask. Tak to już jest, że na powrót modne staje się to, co już kiedyś było. Odtwarzanie płyt winylowych ma niesamowity urok. Człowiek widzi obracającą się na talerzu płytę i czuje, że naprawdę zaczyna obcować z muzyką. To pierwszy krok do tego, aby stać się prawdziwym fanem słuchania utworów na nośnikach analogowych. Mimo że czarne krążki uchodzą za bardzo drogie, dużym udogodnieniem jest wyprzedaż płyt winylowych.

Płyty winylowe używane, czy nowe?

Przyszły kolekcjoner musi najpierw ustalić, czy zależy mu na zbieraniu nowych egzemplarzy, czy jego zbiór ma obejmować tylko płyty używane. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolekcjonować i jedne, i drugie. Należy jednak pamiętać, że cenowo znacznie się między sobą różnią. Wyprzedaże płyt winylowych urządzane są z reguły: 

  • na targach staroci;
  • w antykwariatach;
  • w sklepach muzycznych;
  • w hipermarketach.

Sklep ze starociami

Sklep z antykami, używanymi ubraniami i gadżetami w stylu retro to idealne miejsce do poszukiwań analogowych „perełek”. Również niektóre antykwariaty posiadają wydzieloną sekcję z płytami winylowymi. W takich miejscach płyty sprzedawane są zwykle po niskiej cenie. Przed zakupem zawsze trzeba sprawdzić ich stan. Niekiedy są bowiem porysowane.

Dedykowany sklep z płytami winylowymi

wyprzedaż płyt winylowych

Na wyprzedaż płyt winylowych stawiają także sklepy muzyczne. Zarówno te, w których człowiek kupić może nośniki cyfrowe, jak i dedykowane sklepy oferujące wyłącznie czarne płyty. I tu meloman może trafić na prawdziwe okazje. Zdarza się, że produkty są sprzedawane nawet o 50% taniej!